Prej nesër rikthehet funksionimi normal i transportit publik në Shkup

Transporti publik në Shkup prej nesër do të funksionojë sipas itinerarit javor dimëror, ndërsa sërish do të jenë falas biletat për nxënësit e shkollave të mesme.

Siç njoftojnë nga NTP, në periudhën e kaluar, gjatë pushimit të vazhduar dimëror, autobusët kanë qarkulluar me itinerar të reduktuar, praktikë e zakonshme gjatë pushimeve të nxënësve.

Itinerari i autobusëve në të gjitha linjat është në dispozicion në faqen e internetit të NTP Shkup.

Lajmet e fundit

Osmani në Bukuresht: Integrimi euroatlantik i vendeve të Ballkanit Perëndimor do të sigurojë stabilitet afatgjatë në rajon

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, mori pjesë në ditën e dytë të takimit ministror të NATO-s, i cili po mbahet në Bukuresht. Në...

Bandat muzikore koncert në Korçë/ Aktiviteti bën bashkë instrumentistë shqiptarë, amerikanë e britanikë

Orkestra frymore e Forcave të Armatosura së bashku me atë të SHBA-së dhe Britanisë  se madhe mbajtën mbrëmjen e të martës një koncert...

Rexhepi: Ligji per themelimin e Agjencisë për siguri në komunikacion miratohet në tremujorin e parë të 2023

Zëvendës ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bekim Rexhepi, sot mori pjesë në puntorinë e organizuar nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve në bashkpunim me...

30 vendime për doganierët, Hasani: Ndjehem i plotësuar

Zëvendës drejtori i Doganave, Muharem Hasani ka shpërndarë 30 vendime të përhershme pune për doganierët. Pas përfundimit të procedurave për ndarje të vendimeve, Asani...

Shkup: Tre persona shpallen fajtorë për vrasjen e hendbollistit kroat

Gjykatën Themelore Penale ka dënuar me 18 vjet burg Anxhelo Gjorgievskin, Klementina Levkovska gjithashtu me 18 vjet, ndërsa Andrej Kostovskin me 16 vjet. Këtë...