Rama takohet me ambasadoren franceze, flasin për binjakëzimin e Prishtinës me qytetin Nantes

0
115

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, është takuar me ambasadoren franceze në Prishtinë, Marie-Christine Butel.

Përmes një postimi në Facebook, Rama ka bërë të ditur se temë e bisedimit ka qenë trajtimi për ujërat e zeza, mundësitë për sjelljen e ekspertëve të profilive të ndryshme si dhe binjakëzimin e Prishtinës me qytetin Nantes.

Para pak ditësh, me ambasadoren franceze në Prishtinë, zonjën Marie-Christine Butel, zhvilluam një bisedë të shumanshme, duke trajtuar nevojën e projektit për ujërat e zeza, mundësitë për sjelljen e ekspertëve të profileve të ndryshme, binjakëzimin e Prishtinës me qytetin Nantes, zhvillimin e agroturizmit të zonave rurale të kryeqytetit, si dhe bashkëpunimin në sfera si arti, kultura e sporti”, ka shkruar Rama në Facebook.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here