Home Uncategorized Sot konferenca e dhjetë për ecurinë e çështjes në rastin kundër Hashim...

Sot konferenca e dhjetë për ecurinë e çështjes në rastin kundër Hashim Thaçit dhe të tjerëve në Hagë

0
112

Konferenca pritet të mbahet në ora 14:30. Më 9 nëntor, në paraqitjet e tyre të para, Jakup Krasniqi e Hashim Thaçi janë deklaruar të pafajshëm për akuzat që u vihen në barrë.

Njëjtë është deklaruar edhe Veseli në paraqitjen e tij me 10 nëntor, sikurse edhe Selimi më 11 nëntor. Aktakuza ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit është konfirmuar më 26 tetor 2020.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here