Kostas Frankojanis nesër nis vizitën në Shkup

0
86

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, i obliguar për diplomaci ekonomike, Kostas Frankojanis nesër do të nis vizitën dyditore në Shkup.Është paraparë që Frankojanis të mbajë disa takime me ministrin e Ekonomisë, të punëve të Jashtme, me zëvendëskryeministrin për Çështje Ekonomike dhe Evropiane

 

Si dhe me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski.

Vizita e Frankojanis është vizita e parë e një përfaqësuesit qeveritar grek pas zgjedhjes së Qeverisë së re në Shkup.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here