Sela si ish shefi i tij Thaçi, nuk jep dorëheqje

0
93

Njëjtë si në të kaluarën por edhe në periudhën e sotme nuk ka forcë që e rrëzon Thaçin nga roli i kryetarit të PDSH-së, njëjtë edhe Ziadin Sela po shkon hapave të ish shefit të tij. Thuajse të gjithë anëtarët e partisë ASH, aktivistë e të tjerë nuk e duan Selën kryetar parti edhe për një mandat tjetër, shkruan politiko.mk

90% janë kundër rikandidimit të Selës për kryetar partie dhe kryesimin e tij me ASH-në në mandatin e tretë. Pas shumë humbjeve të thella në çdo cikël zgjedhor të frustruar janë shumica e anëtarëve. Disa nga ta, emra të njohur në opinion kanë dhënë dorëheqje nga partia duke thënë se kjo është kundër statutit të partisë.

Sela po e përvetëson partinë. Përveç tij nuk ka tjerë të cilët mund të marrin vendime qoftë edhe më të vogla për ndryshimin e ndonjë pozite në parti. Taravari është më i pëlqyer se Sela, sipas statistikave brendapartiake.

GAZETA.MK

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here