ARRESTOHET PERSONI I KËRKUAR ME URDHËRARREST NACIONAL

0
112

FacebookTwitterMessengerViberWhatsAppShare
Më datën 15.02.20220 rreth orës 13:30 minuta në rajonin e Njësitit të Punëve të Brendshme Aerodrom në koordinim me Njësitin e Policisë Intervenuese pranë SPB Shkup nga liria është privuar B.A. (42) nga Shkupi.
Për personin në fjalë ka qenë i shpallur Urdhërarrest nacional me të cilin është kërkuar për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale sipas nenit 239 të Kodit Penal. Ai është arrestuar në stacion policor dhe nga ai është sekuestruar automjeti transportues “fiat doblo”, për të cilin është kërkuar, dhe sende tjera në lidhje me veprën penale dhe të njëjta i janë kthyer pronarit.
Pas dokumentimit të rastit kundër tij do të parashtrohet kallëzim adekuat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here