Mbretëresha e Britanisë së Madhe uron qytetarët e Kosovës për Ditën e Pavarësisë

0
77

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me rastin e 17 Shkurtit, pavarësisë së shtetit, ka pranuar telegram urimi nga Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth R.

 

“Me rastin e festës së rëndësishme të ditës suaj të pavarësisë, dua ta përgëzoj Shkëlqesinë Tuaj dhe t’ia dërgoj urimet e mia popullit të Kosovës. Ndërsa i kapërcejmë sfidat globale shëndetësore së bashku, me vendosmëri dhe këmbëngulje, uroj që të kemi periudha më të mira në të ardhmen”, thuhet në telegramin e Mbretëreshës Elizabeth.

Ndërkaq Presidentja Osmani ka falënderuar Mbretëreshën Elizabeth dhe ka potencuar se Mbretëria e Bashkuar është aleat strategjik i Kosovës dhe e ka mbështetur vendin tonë jo vetëm në procesin e arritjes së lirisë, por edhe në procesin e shtetndërtimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here