Petrovska takohet me ministrin turk të Mbrojtjes, Hulusi Akar

0
59

Ministrja e Mbrojtjes e Maqedonisë së Veriut, Sllavjanka Petrovska, u takua me ministrin e Mbrojtjes të Turqisë, Hulusi Akar.

Zyrtarët vazhdojnë takimet e tyre dypalëshe në selinë e NATO-s, ku ndodhen për të marrë pjesë në takimin e Ministrave të Mbrojtjes të aleancës.

Gjatë takimit u shkëmbyen mendime për çështjet e mbrojtjes dhe sigurisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here