Kovaçevski: Qytetarët kërkojnë efikasitet, Kuvendi të miratojë ligjin për pagën minimale

0
62

Kryeministri Dimitar Kovaçevski përmes një statusi në profilin e tij në Facebook u bënë thirrje deputetëve dhe partive politike në Kuvend që sa më shpejtë të votojnë ligjin për pagën minimale.

“Inkurajojë deputetët e Kuvendit dhe partitë politike të japin mbështetje dhe sa më shpejtë të votojnë ligjin për pagën minimale.

Qytetarët nga ne presin efikasitet dhe nuk mund të lejojmë shtyrjen e miratimit të këtij vendimi që është shumë i rëndësishëm për punëtorët me të ardhura të vogla në kohë krize”, shkruan Kovaçevski.

Kovaçevski kërkon nga opozita dhe deputetët e saj të japin mbështetje këtij versioni të ligjit dhe përfundimisht të demonstrojnë unitet për vendimet që janë të rëndësishme për qytetarët./Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here