BE-ja planifikon sanksione të reja ndaj Rusisë

0
96
Bashkimi Evropian është duke përgatitur sanksione të reja ndaj Rusisë, ka njoftuar presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, të hënën.

Duke folur në Bruksel para takimit me kryeministrin e Italisë, Mario Draghi, ajo ka thënë se do të shqyrtohen sanksione të reja për shkak të mizorisë së forca ve ruse. Ajo ka shtuar se do të diskutohet me Draghin për sanksione të reja.

“Ne kemi vendosur tri pako të aksioneve që kanë goditur rëndë, por tash do të sigurohemi që të mos ketë hapësira dhe që efekti i sanksioneve të maksimizohet. Sanksionet e vendosura janë mjaft të rënda”, tha Von der Leyen, raporton CNN.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here