Ademi në Rruga Drejt: Kemi qeveri që punon dhe një opozitë që nuk ka ide dhe vizion

0
75

Arbër Ademi sonte ka qenë i ftuar në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat M ku përballë ka pasur deputet të ASH-së me të cilin kanë debatuar rreth gjendjes momentale dhe rritjes së çmimeve në vend e më gjerë.

Ademi u shpreh: “Ne si Qeveri po punojmë që qytetarëve t’ua bëjmë jetën më të mirë dhe më të thjeshtë duke e ditur se kriza është globale dhe jo vetëm në vendin tonë. Kjo opozitë nuk ka ide dhe vizion, këto vetëm presin se çka do të veprojë Qeveria. Më thoni vetëm një kur keni dhënë ndonjë zgjidhje për problemet, ma thoni muajin që ta dinë edhe qytetarët e që mua nuk po më kujtohet. Ju nuk jeni opozitë aktive”.

Gjithashtu Ademi tha se marrim masa si për krizën energjetike, ushqimet dhe derivatet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here