Zaev do të themelojë fondacionin “Një shoqëri për të gjithë”

0
95

Pjesëmarrja e Zoran Zaev në forumin diplomatik në Antalia nuk është e rastësishme, sepse ish-kryeministri do të themelojë fondacionin “Një shoqëri për të gjithë”, përcjell FLAKA.

Në ekip do të jetë edhe ish-ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, si dhe ish-zyrtarë të tjerë. Në të do të marrin pjesë edhe intelektualë, profesorë, biznesmenë, ish anëtarë të VMRO-DPMNE-së, nga të gjitha bashkësitë etnike dhe nga sektori joqeveritar.

Sipas TV21, Zaev nuk planifikon të tërhiqet nga publiku dhe opinioni për konceptin është ndjerë në Antalia. FLAKA

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here