Kremlini: Bisedat e SHBA-së për përdorimin e armëve kimike nga Rusia janë taktikë për të larguar vëmendjen

0
79

Kremlini tha sot se bisedat e SHBA-së për përdorimin e mundshëm të Rusisë ndaj armëve kimike në Ukrainë ishin një taktikë për të larguar vëmendjen nga pyetjet e vështira për Uashingtonin.

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha në një telefonatë konferencë me gazetarët se ushtria do t’i paraqesë propozime Presidentit Vladimir Putin se si Rusia duhet të forcojë mbrojtjen e saj në përgjigje të NATO-s që forcon krahun e saj lindor.

Nuk kishte asnjë qëndrim zyrtar nëse Rusia do të rindërtonte qytete dhe qytete të Ukrainës si Mariupol, shtoi Peskov.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here