Lavrov i gatshëm të takohet me homologun ukrainas

0
66

Moska nuk do të kundërshtonte një takim midis ministrit të Jashtëm Sergej Lavrov dhe homologut të tij ukrainas Dmytro Kuleba, transmeton “Bota sot”.

Megjithatë, bisedimet duhet të jenë thelbësore, citoi agjencia e lajmeve RIA Ministrinë e Jashtme ruse – pa hyrë në detaje se çfarë saktësisht nënkuptohet me këtë.

Ndërkohë, ministri i jashtëm turk Mevlut Çavusoglu tha se Turqia po punon për të bashkuar ministrat e jashtëm të Ukrainës dhe Rusisë për bisedime të mëtejshme.

Cavusoglu tha se një takim i ministrave të jashtëm mund të zhvillohet brenda dy javësh./M.L.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here