BE: Sanksionet e reja kundër Rusisë nuk do të jenë të fundit

0
73

Sanksionet e reja të BE-së kundër Rusisë nuk do të jenë të fundit, është zotuar presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen.

Udhëheqësit e BE-së do të takohen gjithashtu për të miratuar planet për të ndaluar blerjen e thëngjillit rus dhe për të ndaluar anijet ruse të hyjnë në portet evropiane.

Megjithatë, BE-ja shpenzon shumë më tepër për gazin rus sesa për thëngjillin, prandaj presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, vazhdon të bëjë thirrje për veprime më të ashpra.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here