Bujar Osmani pjesëmarrës në takimin e ministrave për Punë të Jashtme të vendeve të NATO-s

0
190

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sot dhe nesër (6 dhe 7 prill 2022), do të merr pjesë në takimin e Këshillit Veri-Atlantik të NATO-s, në nivel të Ministrave të Jashtëm, që do të mbahet në selinë e Aleancës në Bruksel.

Ministrat do të diskutojnë edhe për Konceptin e ri Strategjik të NATO-s, marrëdhëniet me vendet partnere të Aleancës dhe mënyrat për rritjen e ndihmës politike dhe praktike për vendet partnere, të cilat janë të ekspozuara ndaj një rreziku më të madh.

Nga MPJ thonë se qëndrimin në Bruksel, Osmani do ta shfrytëzojë që të realizojë edhe disa takime bilaterale me homolgët e tij./Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here