Maqedonia dhe Bullgaria po zhvillojnë biseda intensive, presim rezultate konkrete, pohon ambasadori bullgar në Tiranë

0
48

Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut janë duke zhvilluar biseda intensive dhe grupet punuese pritet që së shpejti të arrijnë rezultate konkrete, tha sot ambasadori bullgar në Tiranë, Momçill Rajçevski gjatë vizitës së tij në Korçë, transmeton MIA.

“Jemi në një periudhë bisedimesh shumë intensive me Maqedoninë e Veriut. Qeveria e re bullgare ka ngritur 10 grupe pune që punojnë për interesin e përbashkët dhe presim që së shpejti të arrijmë rezultate konkrete. “Presidenti Meta zhvilloi një vizitë zyrtare në Sofje, ku Presidenti bullgar e theksoi mbështetjen e pakushtëzuar të Bullgarisë për integrimin e Republikës së Shqipërisë”, tha Rajçevski, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve nëse Bullgaria e mbështet integrimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here