Reagon edhe Sasho Mijallkov, pas shpalljes non grata

0
76

Ka reaguar edhe Sasho Mijallkov, në profilin e tij të Facebook, pasi Departamenti Amerikan i Shtetit futi në listën e zezë atë dhe Nikolla Gruevskin, shkruan Alsat.

– Advertisements –

“Më vjen keq për vendimin e sotëm të Departamentit të Shtetit dhe mendoj se nuk është i drejtë. Vendimi bazohet në ndërtime dhe dezinformata që me kalimin e kohës do të rezultojnë të paqëndrueshme. Unë gjithmonë i kam mbrojtur dhe do t’i mbroj interesat e Maqedonisë. Besoj se drejtësia do të fitojë dhe vendimi i administratës amerikane do të korrigjohet”, ka shruar Mijallkov. /Alsat.mk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here