Mojsova: Nuk ka gabim mjekësor në rastin me hendbollistin kroat, Denis Tot

0
57

Shkup, 12 Prill – Drejtoresha e KARIL, dr. Maja Mojsova Mijovska në intervistën e saj në “24 analiza” dha qëndrimin e saj rreth icidentit e hendbollistit Denis Tot.

Ajo sqaron se ka shenja të dukshme dhe të padukshme të dhunës te pacientët.

“Shenjat e dukshme janë shenja që i shohim. Policia kërkon deklarata nga ne dhe nuk bëhet fjalë për gabim mjekësor”, u shprej Mojsova.

Kujtojmë se javën e kaluar hendbollisti kroat, Denis Tot mbeti i vdekur pas goditjeve të marra nga një vajzë dhe një djalë, ndërsa sot, policia lëshoi fletarrest ndërkombëtar për të dyshuarin e parë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here