Ish-punonjësja e familjes Kardashian rrëfen kushtet e vështira të punës: Unë nuk mund t’i kryeja shpenzimet e makinës, ato fitonin miliona

0
73

Jessica DeFino ka një përgjigje të prerë ndaj këshillës së Kim Kardashian “ngrihuni dhe punoni për karrierën tuaj” duke shtuar: “E bëra dhe mezi kalova”.

Gruaja nga Los Angelesi po dyfishon të martën me pretendimet se ajo kishte vështirësi për të paguar ushqimin dhe shpenzimet e makinës – ndërsa punonte si punonjëse për aplikacionet zyrtare tashmë të Kardashian-Jenner.

32 vjeçarja sulmoi për herë të parë familjen mbretërore, duke qenë se Kim Kardashian deklaroi javë më parë: “Kam këshillat më të mira për gratë në biznes”.

“Ngrihuni dhe punoni”, tha Kardashian. “Duket sikur askush nuk dëshiron të punojë këto ditë”, shtoi ajo në videon tashmë virale të shpërndarë nga Variety.

DeFino ishte një nga femrat që e qortoi yllin e “Keeping Up With the Kardashians” për komentet e saj.

“Unë isha një redaktore në aplikacionet Kardashian në 2015 në Los Angeles”, tha fillimisht DeFino në një postim në Twitter të botuar më 9 mars. “Kam punuar ditë e natë dhe fundjavave, mund të përballoja vetëm gjëra ushqimore. Nuk mund të mbushja as makinën time për të shkuar në zyrë”.

Ky postim u bë viral në rrjete sociale, duke grumbulluar më shumë se 600,000 pëlqime.

Foto: Screenshot/Twitter

DeFino shtjellon po ashtu përvojën e saj dhe ka folur me punonjës të tjerë të një ndërmarrjeje Kardashian, të cilët në mënyrë të ngjashme pretendojnë se ishin të mbingarkuar dhe të papaguar.

E njëjta ishte një punonjëse e “Whalerock Industries”, kompania e mediave digjitale që klani Kardashian-Jenner e solli në maj 2015 për të krijuar aplikacionet e tyre.

Secila motër lansoi një aplikacion me përmbajtje ekskluzive për abonentët që paguajnë, me sipërmarrjen që thuhet se u fitoi miliona dollarë para se të mbylleshin në 2019.

“Whalerock” nuk është në pronësi apo operuar nga familja Kardashian-Jenner dhe DeFino pranon se motrat “me gjasë nuk ishin në dijeni të asaj se çfarë paguheshin njerëzit pas aplikacioneve të tyre”.

Përfaqësuesit e Kardashian-Jenner nuk i janë përgjigjur kërkesave të The Post për koment – por një burim për pretendimet e DeFino tha se familja ishte thjesht “klient të Whalerock”, kështu që ata nuk kishin “njohuri për punonjësit”, duke pasur lidhje me vetëm një person të lartë në kompani. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here