Ministri rumun i Punëve të Jashtme për vizitë në vend

0
73

Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani sot në Shkup do të jetë nikoqir i kolegut të tij rumun Bogdan Auresku.

– Advertisements –

Në kuadër të vizitës së tij zyrtare në vend, ministri rumun Auresku do të takohet edhe me presidentin Stevo Pendarovski, kryeparlamentarin Talat Xhaferi, kryeministrin Dimitar Kovaçevski dhe zëvendëskryeministrin për çështje evropiane Bojan Mariçiq

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here