Pasuria milionëshe e Florian Markut – Indeksonline.net

0
55

Florian Marku momentalisht është njëri prej boksierëve më të mirë shqiptarë. Marku mban titullin e kampionit për peshat e lehta.

Së fundmi faqja e mirënjohur shqiptare “PeopleAI” ka bërë të ditur pasurinë e boksierit nga Lushjna.

Marku besohet se ka një pasuri prej 4.43 milionë dollarë.

29-vjeçari së fundmi triumfoi ndaj Chris Jenkins, ndërkohë pas meçit kërkoi një duel me boksierin e famshëm britanik, Amir Khan.

Po ashtu, Marku ka premtuar se ndeshjet e radhës do ti zhvillojë në Kosovë dhe Shqipëri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here