497 raste aktive me COVID-19

0
76

Në Kosovë janë 497 raste aktive me koronavirus, prej tyre 116 janë vetëm në Komunën e Prishtinës, e pasuar nga Ferizaj me 44, Prizreni po ashtu 44 raste, Gjilani me 33 raste si dhe dhjetëra raste në komuna tjera të vendit.

Në raportin Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bën të ditur për 14 raste të reja që rezultuan pozitivë me COVID-19.

Prej fillimit të procesit të vaksinimit janë dhënë 1.824.150 doza të vaksinës antiCOVID-19.

Ndërsa 821.281 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë, kurse janë dhënë 100.750 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19./21Media

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here