Moti sot me vranësira dhe i ftohtë

0
63

Gjatë ditës së sotme do të mbaj mot me vranësira dhe kryesisht i ftohtë, me reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa në viset më të larta me reshje të dëborës. Do të fryjë erë e dobët deri në të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 5 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 4 deri në 11 gradë, shkruan Alsat.

– Advertisements

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe reshje të përkohshme të shiut, do të fryjë dhe erë e matur nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale o të arrij në 9 gradë Celsiusë./Alsat.mk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here