Pendarovski reagon ndaj Vanço Mihajlovit: “Ai është bashkëpunëtor i dëshmuar i Hitlerit”

0
65

Presidenti Stevo Pendarovski dje ka reaguar për hapjen e klubit “Vanço Mihajllov” në Manastir, ku mori pjesë edhe kryeministri bullgar Kiril Petkov.

“Fatkeqësisht ditë më parë në Manastir u tentua që një bashkëpunëtor i dëshmuar i regjimit nazist hitlerian të paraqitet si urë afrimi mes dy vendeve. Jam i sigurt se as populli maqedonas dhe as bullgar nuk besojnë se personazhi dhe vepra e Vanço Mihajlovit mund të kontribuojë në atë drejtim”, thuhet në reagimin me shkrim të Pendarovskit. /Alsat/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here