Konfirmohet, Ronaldo nuk luan kundër Liverpoolit – Indeksonline.net

0
73

Manchester United ka zbuluar se Cristiano Ronaldo nuk do të luajë sonte në përplasjen e tyre në Premier League me Liverpoolin, pas vdekjes së vogëlushit të tij të sapolindur.

Skuadra e Ralf Rangnick përballet me rivalët e tyre në Anfield të martën mbrëma, por United ka konfirmuar se portugezi nuk është në dispozicion pas lajmit të tij zemërthyes.

Në një deklaratë në faqen e tyre zyrtare, klubi shkroi: ‘Familja është më e rëndësishme se gjithçka dhe Ronaldo po mbështet të dashurit e tij në këtë kohë jashtëzakonisht të vështirë.

‘Si i tillë, ne mund të konfirmojmë se ai nuk do të paraqitet në ndeshjen kundër Liverpoolit në Anfield të martën mbrëma dhe nënvizojmë kërkesën e familjes për privatësi.

‘Cristiano, të gjithë po mendojmë për ty dhe po i dërgojmë forcë familjes.’

Nuk kishte asnjë shenjë të Ronaldos në Carrington këtë mëngjes pasi bashkëlojtrat e tij arritën në bazën stërvitore për t’u përgatitur për ndeshjen e kësaj mbrëmjeje. /IndeksOnline/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here