Ky është parashikimi i motit për sot

0
49

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha më të gjata dielli. Në viset malore do të ketë reshje shiu. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi jugor, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit, erë mesatare nga drejtimi perëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 8 deri në 16 gradë, shkruan Alsat.

– Advertisements –

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe periudha me diell, do të fryjë dhe erë nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 14 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here