Motra e Cristiano Ronaldos, Katia Aveiro bën postimin prekës pasi futbollisti njoftoi se foshnja e tij e porsalindur ka vdekur: Engjëlli ynë i vogël tani është në prehrin e babait

0
86

Motra e Cristiano Ronaldos ka postuar një letër të hapur emocionuese duke iu referuar babait të tyre të ndjerë pasi futbollisti zbuloi tragjikisht se djali i tij i porsalindur ka vdekur.

Ylli i Manchester United njoftoi në Instagram se një nga binjakët e porsalindur që priste me partneren Georgina Rodriguez kishte vdekur.

Në një deklaratë, çifti thanë se me ‘dhimbjen më të madhe’ ata konfirmojnë se foshnja e tyre kishte vdekur. Binjaku tjetër i porsalindur, një vajzë, ka shpëtuar.

Pas lajmit tragjik, motra 37-vjeçare e Ronaldos, Katia Aveiro, postoi një mesazh nga shtëpia e saj në Brazil, duke thënë se foshnja tani është m babanë e tyre të ndjerë.

“Engjëlli ynë i vogël është tashmë në prehrin e babit”, një referencë për babain e tyre Dinis, i cili vdiq në 2005.

“Të dua dhe zemra ime është me ty atje. Zoti kujdeset për ju dhe forcon rrugën tuaj gjithnjë e më shumë. Engjëlli ynë është tashmë në prehrin e babait. Dhe vajza jonë e vogël është atje e fortë dhe plot shëndet dhe do të na tregojë çdo ditë se vetëm dashuria ka rëndësi”, ka shkruar ajo.

Katia ka postuar mesazhin krahas fotove të çiftit me dy fëmijët e saj, shkruan DailyMail.

Babai i Ronaldos vdiq në moshën 52-vjeçare kur ylli i futbollit ishte vetëm 20 vjeç.

Fituesi i Topit të Artë shpërtheu në lot në një intervistë emocionale me Piers Morgan në shtator 2019, kur iu shfaq një video e vjetër e babait të tij.

Lajmi tragjik për vdekjen e fëmijës së tij u zbulua në një deklaratë të përbashkët të lëshuar nga dyshja të hënën mbrëma (18 prill).

“Me pikëllimin tonë më të thellë duhet të njoftojmë se djali ynë ka ndërruar jetë. Është dhimbja më e madhe që çdo prind mund të ndiejë. Vetëm lindja e vajzës sonë na jep forcën për ta jetuar këtë moment me pak shpresë dhe lumturi. Duam t’i falënderojmë mjekët dhe infermierët për kujdesin dhe mbështetjen e tyre. Të gjithë jemi të shkatërruar nga kjo humbje dhe me mirësi kërkojmë privatësi në këtë kohë shumë të vështirë. Djali ynë, ti je engjëlli ynë. Ne do të të duam gjithmonë”, thuhej në deklaratë.

Legjenda e futbollit dha lajmin se ai dhe Georgina po prisnin binjakë në tetor 2021.

Georgina ka një vajzë Alana, tre vjeç, me Cristiano.

Ylli i Manchester United ka gjithashtu djalin Cristiano Jr., 11 vjeç dhe binjakët Eva dhe Mateo, katër vjeç.

Djali më i madh i Ronaldos, Cristiano Jr. lindi në Shtetet e Bashkuara në vitin 2010, por u kthye menjëherë në Madrid për t’u rritur në Spanjë. Identiteti i nënës së tij nuk dihet.

Në qershor 2017, ylli i atëhershëm i Real Madridit i befasoi fansat me lajmin se kishte mirëpritur binjakët Eva dhe Mateo përmes një nëne surrogate, dhe vetëm një muaj më vonë ai dhe Georgina njoftuan se prisnin fëmijën e tyre të parë së bashku.

Georgina dhe futbollisti Cristiano u takuan kur ajo ishte duke punuar si asistente në një dyqan të Guccit në Madrid në vitin 2016. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here