Presidenti i Letonisë, Egils Levic për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

0
64
epa09589651 Latvian President Egils Levits attends a military parade marking Latvia's Independence Day and the 103rd anniversary of the country's restoration to statehood, in Riga, Latvia, 18 November 2021. On the National Independence Day Latvia commemorates the anniversary of the restoration of its sovereignty from the Russian Empire in 1918. EPA-EFE/TOMS KALNINS

Presidenti i Republikës së Letonisë, Egills Levic, i cili qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut, sot do të takohet me nikoqirin e tij, presidentin Stevo Pendarovski.

– Advertisements –

Sipas Zyrës së Presidentit, presidenti Levic do të pritet me nderimet më të larta shtetërore, më pas do të realizohet takim mes dy presidentëve dhe takimi plenar i delegacioneve të Letonisë dhe Maqedonisë së Veriut. Pas takimeve është paralajmëruar edhe një konferencë për media e dy presidentëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here