Ten Hag trajner i ri i Manchester United – Indeksonline.net

0
46

Manchester United sapo ka zyrtarizuar Erik Ten Hag si trajner të ri të skuadrës nga edicioni i ardhshëm.

United njofton se kontrata e holandezit do të jetë deri në qershor të vitit 2022.

Trajneri i Ajaxit ka thënë se është i lumtur me zgjedhjen që ka bërë.

“Është një nder i madh të emërohem menaxher i Manchester United dhe jam jashtëzakonisht i emocionuar nga sfida që kam përpara. Unë e njoh historinë e këtij klubi të madh, pasionin e tifozëve dhe jam absolutisht i vendosur të krijoj një ekip të aftë për të dhënë suksesin që meritojnë” ka thënë Ten Hag./Indeksonline/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here