Ndeshja e madhe e boksit Fury-Whyte, transmetohet nga ky televizion kosovar – Indeksonline.net

0
68

13:42 / E Premte, 22 Prill 2022 / A. M.

Radiotelevizioni i Kosovës pritet ta transmetojë ndeshjen e madhe të boksit, Tyson Fury  kundër Dillian Whyte.

Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të boksit profesionist dhe është i vlefshëm për titullin WBC në kategorinë e rëndë.

Ajo mbahet të shtunën me 23 prill, në stadiumin ‘Wembley’ të Londrës.

Të drejtat ekskluzive të transmetimit të ndeshjes për territorin e Kosovës i takojnë RTK-së. /Indeksonline/

Boxing-No disrespect and no excuses as Fury and Whyte go face to face - CNA

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here