Teodora Gençovska: Bullgaria dhe Kroacia kanë interesa të përbashkëta për integrim evropian të Ballkanit Perëndimor

0
80

Gërliq-Radman në Zagreb, ministrja bullgare e Punëve të Jashtme Teodora Gençovska shënoi 30 vjet nga vendosja e marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Bullgarisë dhe Kroacisë, kumtoi pres shërbimi i MPJ-së bullgare.

Siç lajmëroi korrespondenti i AIM-s nga Sofja, sipas Gençovskës, në këtë periudhë të dyja vendet kanë bërë një rrugë të gjatë në të cilën sot janë miq dhe aleatë në BE dhe NATO, ndërsa miqësia e tyre 12 shekullore mes tyre po vazhdon.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here