Vazhdojnë pakënaqësitë e studentëve të UT-së, bojkotojnë profesoren Besiana Mehmedi

0
75

30 studentët të katedrës së muzikës në Universitetin e Tetovës, kanë nënshkruar deklaratë se nuk do të mbajnë mësim dhe provime me profesoren Besiana Mehmedi, shkruan Alsat.

Alsat nga burime të saj, mëson se këto studentë, të cilët janë nga viti i parë deri në vitin e katërt, kanë deklaruar se ligjëratat dhe provimet dëshirojnë ti mbajnë me profesorin Bajram Çupi. Dekani i Fakultetit tha se me këtë vendim të studentëve duhet të merret Rektorati.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here