Gjithçka gati për “Der Klassiker”, Bayerni e kërkon titullin kampion sonte – Indeksonline.net

0
54

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes më të madhe në Gjermani mes Bayern, e vlefshme për javën e 31-të në Bundesligë.

Bayern Munich momentalisht gjendet në vendin e parë me 72 pikë, nëntë më shumë se Dortmundi.

Në rast fitoreje, Bayern Munichut edhe matematikisht do ta siguronte titullin e kampionit.

Në anën tjetër, Dortmund gjendet i dyti me 63 pikë dhe do të synojë t’ia shtyjë festën edhe pak bavarezëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here