Publikohet video e rrallë e Adelina Ismailit dhe Robert Berishës në rininë e tyre

0
68

Këngëtarët Adelina Ismaili dhe Robert Berisha kanë një njohje të kahershme mes vete.

Kjo pasi të dy i përkasin një elite të muzikantëve të kahmotshëm, ku njëra shquhej si këngëtarja më energjike dhe e popullarizuar e momentit në rininë e saj, e tjetri si muzikant përcjellës i këngëtarit Sinan Vllasaliu.

Sot të dy kanë zhvilluar karriera e tyre në muzikë dhe televizion dhe për rastësi të dy punojnë si prezantues emisionesh.

Foto: Adelina Ismaili/Robert Berisha/Instagram

Ndërkohë, një video e cila ka qarkulluar së fundmi në Instagram dhe TikTok ka shfaqur sekuenca nga një video e realizuar shumë pak vite pas luftës.

Në këtë video, mund të shohim ekzistencën e shoqërisë së hershme mes Robert Berishës dhe Adelina Ismailit, në një tavolinë të shoqëruar me shumë figura të famshme të artit të asaj kohe, duke përfshirë humoristin Sevdai Radogoshi.

Foto: First Name/YouTube

Në video, prezentë mund të shihet edhe nëna e ndjerë e Adelinës, Mona Ismaili, e cila gjerësisht njihet si menaxherja e parë femër e një këngëtareje në trojet shqiptare.

Sigurisht që pamje të tilla i kanë kthyer në kujtesën e kohëve të bukura edhe vet Adelinën me Robertin. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here