Imazhet e shkrepura nga droni, tregojnë Mariupolin e shkatërruar nga sulmet ruse

0
60

Fotografitë e shkrepura nga ajri nga regjimenti ukrainas Azov, tregojnë pasojat e sulmeve ruse në Mariupol.

Autoritetet lokale thonë se pothuajse çdo ndërtesë është shkatërruar nga sulmet ruse në këtë qytet port, transmeton Telegrafi.

Në anën tjetër, kryetari i qytetit ka bërë të ditur se rreth 20 mijë civilë janë vrarë, që nga fillimi i pushtimit rus në Ukrainë.

Ndryshe ky qytet prej fillimit të luftës ka qenë i rrethuar nga forcat ruset, dhe për asnjë moment nuk ka pushuar nga granatimet. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here