Tifozët ‘kryqëzojnë’ komentatorin që u tall me Ronaldon në triumfin e Messit me PSG-në në Ligue 1

0
43

Tifozët në internet kanë sulmuar një komentator amerikan, i cili në mënyrë të çuditshme u tall me Cristiano Ronaldon pasi Lionel Messi fitoi titullin e Ligue 1 me Paris Saint-Germain.

Argjentinasi shënoi një gol mahnitës në barazimin 1-1 të skuadrës së tij me Lens, me rezultatin që kurorëzoi PSG-në si kampion francez.

Ronaldo, nga ana tjetër, kaloi një ditë të vështirë të shtunën, pasi Manchester United pësoi një humbje dërrmuese 3-1 nga Arsenali.

Ai shënoi golin e tij të 100-të në karrierën e tij në Ligën Premier, por në fund ishte në ekipin humbës.

Duket e pamundur që 37-vjeçari të konkurrojë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm me humbjen e fundit në ligë duke i lënë ata në vendin e gjashtë.

Dhe kjo ndjenjë u ngrit në mënyrë të pamëshirshme nga një komentues, i cili goditi Ronaldon pasi Messi ndihmoi PSG-në për t’u kurorëzuar kampion në ligë.

Imazhi: PA

“Ronaldo i Manchester United është konfirmuar se është ekipi i Ligës së Konferencës në vendin e gjashtë apo të shtatë”, tha ai duke qeshur.

“Messi shënon me të vërtetë golin që ia fiton titullin PSG-së”.

Komenti i tij drejtpërdrejt në transmetim nuk u duk mirë në rrjetet sociale.

Një përdorues në Twitter shkroi: “Ky obsesion nga njerëzit e rritur. Ronaldo është me të vërtetë G.O.A-t”.

Një i dytë shkroi: “Një komentator që e thotë këtë në televizion drejtpërdrejt do të ishte turp, por është e keqe duke marrë parasysh atë që po kalon Ronaldo”.

Një i treti komentoi: “Kjo është me të vërtetë e turpshme veçanërisht nga një burrë i rritur që supozohej të dinte për futbollin”.

PSG tani ka fituar tetë nga 10 titujt e fundit të Ligue 1, me shtatë herë fituesin e Topit të Artë duke shijuar sukses të menjëhershëm në sezonin e tij debutues në Francë. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here