Gjobiten 89 shoferë për tejkalim të shpejtësisë në Maqedoni, njëri kapet me 206 km/h

0
70

Njësiti mobil për siguri në komunikacionin rrugor gjatë ditës së djeshme ka kryer kontroll të intensifikuara në magjistralen Kumanovë – Shkup – Veles për të gjobitur automjetet që lëvizin me shpejtësi më të madhe se e lejuari, ndërsa janë gjobitur 89 shoferë.

Prej tyre 10 automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se e lejuar dhe dy vetura me shpejtësi mbi 70 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar.

Nga MPB njoftojnë se një nga shoferët është kapur duke lëvizur me shpejtësi prej 206 kilometra në orë.

MPB u bënë thirrje të gjithë pjesëmarrësit në trafik që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit dhe të kontribuojnë bashkërisht për rrugë më të sigurta./Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here