Largimi i Pogbas i sigurt, ky është veprimi i fundit i tij – Indeksonline.net

0
99

Mesfushori i Manchester United, Paul Pogba thuhet se u ka thënë shokëve të tij të skuadrës se do të largohet në fund të sezonit dhe gjithashtu u largua nga grupi i WhatsApp.

Trajneri i përkohshëm Ralf Rangnick konfirmoi se Pogba është jashtë grupit për pjesën tjetër të sezonit pasi mori një dëmtim në humbjen 4-0 në Liverpool të martën e kaluar, shkruan Indeksonline.

Kontrata e tanishme e 29-vjeçarit skadon në verë dhe nënshkrimi prej 105 milionë eurosh i klubit duket i sigurt se do të largohet për herë të dytë si një transferim të lirë.

Sipas Daily Mirror, Pogba u ka thënë shokëve të skuadrës se ai është duke u larguar këtë verë, dhe madje thuhet se është larguar nga grupi i lojtarëve të WhatsApp që skuadra përdor për të qëndruar në kontakt.

Ai gjithashtu ka marrë dy oferta për kontratë mes interesit nga Real Madrid dhe PSG.

Kjo vjen disa ditë pasi Pogba tha se karriera e tij me Manchester United ‘nuk ka mbaruar’ pavarësisht komenteve të Rangnick. /IndeksOnline/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here