Moti sot me diell dhe i ngrohtë

0
60

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla lokale. Pasdite në pjesët verilindore do të ketë rritje të vranësirave dhe reshje të shkurtra të shiut. Do të fryj erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimorë, njoftojnë nga Enti hidrometeorologjik, transmeton Alsat.

– Advertisements –

Temperatura e mëngjesit do të sillen prej 3 deri në 10 gradë, ndërsa ato ditore prej 16 deri në 28 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla. Temperatura e mëngjesit do të arrij në 7 gradë, ndërsa ajo e ditës deri në 26 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here