Përgjigjja plot stil e Ancelottit kur u pyet për ardhjen e Rudiger te Real Madridi

0
77

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka lëshuar një batutë të bukur kur është pyetur për transferimin e Antonio Rudiger.

Është vetëm çështje kohe që Antonio Rudiger të bëhet zyrtarisht lojtar i Real Madridit. Nga kampi i Chelseat është konfirmuar se ai po largohet nga skuadra dhe mediat në Spanjë raportuan se marrëveshja vetëm është arritur mes palëve.

Prandaj, pas një ndeshje spektakolare mes Manchester City dhe Real Madridit (4-3), gazetarët i kërkuan Ancelottit të komentojë për Antonio Rudigerin.

“Tony Rudiger? Tony kush? Kush është ai?”, ka thënë Ancelotti duke i bërë gazetarët të qeshin. Më pas ai bëri një koment më serioz.

“Ai është ende lojtar i Chelseat dhe nuk mund t’ju ​​them asgjë për këtë tani”, ka thënë trajneri i famshëm italian.

Meqë ra fjala, është çështje ditësh kur Carlo Ancelotti do të bëhet trajneri i parë dhe i vetëm në historinë e futbollit që fiton të pesë ligat më të forta evropiane. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here