FFK shqipton gjoba për Taulant Dajakun e Valon Zymberin – Indeksonline.net

0
277

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) në krye me presidentin Agim Ademi përgjatë tërë ditës së sotme ka marrë disa vendime tejet të rëndësishme për futbollin kosovar, ndërsa tani përmes Komisionit Disiplinor ka vendosur që të gjobisë drejtorin sportiv të KF Drenicës, Taulant Dajakun dhe drejtorin sportiv të klubit Drita, Valon Zymberi.

Drejtori sportiv i Drenicës, Taulant Dajaku dhe ai i Dritës, Valon Zymberi dënohen me nga gjashtë muaj mos kryerje të detyrës në klubet e tyre përkatëse.

Po ashtu, të dy drejtorëve sportivë në fjalë iu është shqiptuar gjobë në vlerë prej 200 eurosh, e cila është e obligueshme të paguhet në afatin prej tetë ditëve.

Më poshtë mund të gjeni gjobat e FFK-së në drejtim të Dajakut dhe Zymberit.

Vendimi për Taulant Dajakun

Vendimi për Valon Zymberin

This image has an empty alt attribute; its file name is Zymberi-1.png

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here