LSDM: Është e rëndësishme për fëmijët që sot ka filluar mësimi

0
223

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) sot ka dhënë qëndrimin e saj lidhur me rifillimin me punë të shkollave, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Mësimi filloi sot kur SASHK tregoi vendimin për ndalim të grevës. Greva e përfunduar jep mundësi për dialog dhe vazhdim të bisedimeve. Vetëm nëpërmjet dialogut mund të gjindet zgjidhje. Në asnjë moment nuk duhet të harrohet se pjesmarrësit në arsim duhet të sigurojnë proces arsimor për fëmijët” thonë nga LSDM.

Nga LSDM gjithashtu thonë se shteti do t’i mbrojë interesat e nxënësve por edhe të punësuarve në arsim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here