Një djal dhe babai nga Gostivari akuzohen për dhunë

0
70

Prokuroria Themelore Publike nga Gostivari ka ngritur aktakuzë kundër djalit dhe babait të tij të cilët dyshohen për vepër penale dhunë.

Dy bashkëkryesit, djali dhe babai i moshës 30 dhe 54 vjeçare veprën në fjalë e kanë kryer më 20 prill, në dhomën e pritjes para sallës së gjyqit të Gjykatës së Gostivarit. Ata kanë sulmuar fizikisht ish-bashkëshorten e të pandehurit të parë dhe babain e saj, duke i goditur me grushte dhe shkelma në kokë dhe në trup dhe duke i shkaktuar lëndime trupore. Në të njëjtën kohë, sjellja e të pandehurve shkaktoi një ndjenjë ankthi dhe frikë tek të pranishmit.

Prokurori publik kompetent në Gjykatën Themelore në Gostivar ka dorëzuar propozim për vazhdimin e masës së paraburgimit për të pandehurin e parë, përndryshe zyrtar policor, ndërsa për babain e tij janë në fuqi masat e parapara, thuhet në njoftimin e Prokurorisë./KlanMacedonia/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here