Manchester United 3-0 Brentford, vlerësimet e futbollistëve

0
71

Manchester United ka marrë një fitore të madhe në Old Traford përballë Brentfordit me rezultat të pastër 3-0.

Bruno Fernandes, Cristiano Ronaldo dhe Raphael Varane ishin autorët e golave për Djajtë e Kuq, që u kthyen te fitoret pas tri humbjeve pa shijuar triumfin.

Ishte qendërmbrojtësi francez, Raphael Varane që pati notën më të lartë në këtë sfidë ku ishte i pakalueshëm në mbrojtje derisa shënoi edhe golin e tretë.

Nota të mëdha morën edhe David De Gea, Cristiano Ronaldo e Bruno Fernandes.

Ndërkohë tek mysafirët nota më e lartë shkoi për Christian Eriksen, derisa më i dobëti në fushë ishte mbrojtësi i majtë Henry. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here