Roma barazon ndaj Bolognas dhe tashmë është matematikisht jashtë garës për top-katërshe

0
61

Roma ka luajtur pa gola përballë Bolognas (0-0) në Stadio Olimpico në ndeshjen e javës së 35-të në Serie A.

Në minutat e para të takimit pati një kërkim penalltie nga lojtarët vendas, mirëpo pas konsultimit të VAR-it, gjyqtari vendosi kundër kësaj kërkese.

Ndërsa edhe në anën tjetër pati një situatë të dyshimtë për prekje të topit me dorë brenda zonës, por gjyqtari e vazhdoi lojën.

(Foto: Twitter/AS Roma)

Riccardo Orsolini pati rastin më të mirë në fund të fraksionit të par, ndërsa Rui Patricio ia mohoi golin.

Edhe në minutat e para të gjysmës së dytë pati kërkesa penalltie nga të dyja palët, por gjyqtari nuk ndante të njëjtin mendim.

Marko Arnautovic në njërën anë e Tammy Abraham në anën tjetër rrezikuan, mirëpo nuk pati gola.

(Foto: Twitter/AS Roma)

Kur mbeten edhe tri xhiro deri në fund të kampionatit (nëntë pikë maksimale), Roma është edhe matematikisht jashtë garës për top-katërshe pasi është dhjetë pikë prapa Juventusit.

Bologna mbetet në mes të tabelës, gjegjësisht në vend të 13-të me 43 pikë të grumbulluara deri më tani. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here