Mot i ndryshueshëm me vranësira dhe më i freskët, me reshje afatshkurte

0
60

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe më i freskët, me reshje afatshkurte të shiut dhe me jostabilitet. Temperaturat minimale të mëngjesit do të lëvizin prej 4 deri 10 gradë, ndërsa maksimale ditore prej 8 deri 18 gradë.

Prej nesër, siç informojnë DPHM, temperatura e ditës do të jetë në rritje, ndërsa në orët e pasdites do të ketë kushte për paraqitje lokale të jostabilitetit me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar.

Të enjten temperaturat do të arrijnë 26 gradë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here