United rikthehet te fitoret në kampionat, mposht me rezultat të thellë Brentfordin

0
64

Manchester United janë rikthyer te fitoret në Ligën Premier, pasi kanë mposhtur Brentfordin në Old Traford me rezultat të pastër 3-0.

Vetëm pas nëntë minutave lojë vendasit gjetën golin e parë në këtë ndeshje.

Ishte talenti Elanga që asistoi për mrekulli për Bruno Fernandes i cili realizoi për t’ia dhënë epërsinë e parë Djajve të Kuq në këtë takim.

Për mesfushorin portugez ky ishte goli i 50-të me fanellën e Manchester United që pas transferimit të tij në verën e vitit 2020.

United krijoi raste të tjera, por pa arritur të dyfishonte epërsinë, pasi goli i Cristiano Ronaldos në minutën e 44-të u anulua nga VAR.

Me epërsinë minimale 1-0 përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

United në pjesën e dytë shënoi edhe dy gola të tjerë për t’i marrë tri pikë.

Cristiano Ronaldo u përkujdes në minutën e 61-të për ta dyfishuar epërsinë e United në 2-0.

Vetëm 11 minuta më vonë, qendërmbrojtësi francez Raphael Varane shënoi golin e parë me fanellën e United dhe të tretin në këtë sfidë për 3-0.

Deri në fund të ndeshjes, gola më nuk pati dhe United u rikthye te fitoret pas tri ndeshjeve.

Me këto tri pikë, Manchester United mbetet në vendin e gjashtë në tabelë me 58 pikë të tubuara, por me gjasa shumë të vogla për të zënë një vend në Ligën e Kampionëve.  /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here