Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-1 Man City: Benzema yll i mbrëmjes

0
84

Real Madridi ka fituar pas vazhdimeve me rezultat 3-1 ndaj Man Cityt, duke kaluar në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve.

Golin e parë në ndeshje e kishte shënuar Riyad Mahrez, por që u mbretërit u kthyen në fund në lojë.

Rodrygo Goes shënoi dy herë, ndërsa Karim Bezema shënoi golin e kualifikimit për në finale.

Francezi u votua si lojtari më i mirë në ndeshje me notën 8.5.

Pas tij ishte Thibaut Courtois që u vlerësua me 8.3.

Te Man City më të vlerësuarit ishin Mahrez dhe Cancelo.

Notat e lojtarëve të Realit dhe Cityt

/Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here