Bastisje në Prilep, arrestohen 2 persona

0
55

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme ka privuar dy persona nga Prilepi, E.E. 34 vjeç dhe S.D. 29 vjeç për arsye se gjatë bastisjes në shtëpitë e tyre të kryer me urdhër gjyqësorë janë gjetur dhe konfiskuar 3 pistoleta.

Nga MPB-ja theksojnë se pas dokumentimit të plotë të rastit , ndaj personave në fjalë do të ngritën kallëzime adekuate. /Alsat.mk

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here